Aderkašu Marijas Magdalēnas pareizticīgo baznīca
Adrese: Aderkaši, Taurupes pag., Ogres raj., LV-5064
 
Baznīcas pārzinis: priesteris Vadims Demčenko.
 
Ziedot var bankas kontos:
Aderkašu svētās Marijas-Magdalenas pareizticīgo draudze
Reģ.nr. 99500000198
Unibankas Vienības Gatve Fil.
LV45UNLA 0050010009956 EUR
 
Dievkalpojumi latviešu valodā šajā baznīcā notiek jau vairāk kā 140 gadus. Visu šo gadu laikā baznīca nav tikusi slēgta, pat smagajos padomju varas gados, kad Pareizticīgā Baznīca cieta lielus zaudējumus, un notika Baznīcas kalpotāju vajāšanas.
 
Šobrīd draudze ir neliela, bet tajā ir jūtama kopības sajūta. Draudzes locekļi rūpējas viens par otru, atbalsta, aktīvi piedalās dievkalpojumos – kurš var dziedāt, nāk pie dziedātājiem un dzied. Lai nokļūtu uz dievkalpojumu, vairāki draudzes locekļi kājām mēro 2-10 kilometrus – nekas nespēj stāties ceļā cilvēkam, ja viņā ir vēlēšanās doties uz dievnamu lūgties. Pat ja neatbrauc autobuss, salūst automašīna vai ceļi ir neizbraucami – patiesa vēlēšanās piedalīties dievkalpojumā un lūgties Dievam Viņa namā spēj pārvarēt visus  šķēršļus. Šeit nav jautājumu – kādai tautībai tu piederi, kādā valodā tu runā? Draudzes locekļi silti uzņēma priesteri Vadimu Demčenko, kurš ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra rīkojumu tika nozīmēts par baznīcas pārzini agrākā pārziņa v. i. priestera Jāņa Dravanta vietā. Šis nav pirmais gadījums Latvijas Pareizticīgās Baznīcas vēsturē, kad par latviešu draudzes pārzini tiek nozīmēts krieviski runājošs garīdznieks. Šādi garīdznieki ir bijuši virspriesteris Joanns Žuravskis, virspriesteris Gļebs Trubicins, virspriesteris Vladimirs Merkuļjevs, vēl pašreiz kalpojošais mitroforais virspriesteris Georgijs Tailovs un vairāki citi. Tagad šim pulkam var pieskaitīt arī priesteri Vadimu Demčenko.
 
Dievkalpojumi Aderkašu baznīcā notiek katra mēneša otrajā svētdienā.
 
Vēršamies pie jums, brāļi un māsas, ar lūgumu palīdzēt Aderkašu sv. apustuļiem pielīdzināmās Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanā!
 
Baznīcā veicami nopietni remontdarbi, un tos ar šīs nelielās draudzes spēkiem praktiski nav iespējams paveikt: baznīcā nav elektrības, nepieciešams nomainīt logus – daudzi no tiem ir vienkārši aizklāti ar plēvi. Jebkurš ziedojums šīs senās latviešu draudzes dievnama restaurācijai ir ļoti nozīmīgs. Sīkāk par nepieciešamajiem remontdarbiem un iespēju sniegt palīdzību jūs varat uzzināt, vēršoties pie baznīcas pārziņa priestera Vadima Demčenko pa tālruni (+371) 29528263. Jau iepriekš pateicamies par palīdzību.

 


print write(Esiet žēlīgi, ja redzat vārdu ar drukas kļūdu, iezīmējiet šo vārdu un nospiediet taustiņu Delete.)go back go top


Dārgie brāļi un māsas! Ar Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra svētību senajā Rīgas Pētera-Pāvila katedrālē (tagad. koncertzāle „Ave Sol”) turpinās ikmēneša aizlūgumi. Aicinām Jūs piedalīties aizlūgumā, kurš notiks 2017. gada 26. februārī. Dievkalpojuma sākums plkst. 15:00.
Vēršamies pie jums, brāļi un māsas, ar lūgumu palīdzēt Aderkašu sv. apustuļiem pielīdzināmās Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanā!
 
© 2006 - 2017 pravoslavie.lv
Контактная информация
Письмо в редакцию
При перепечатке ссылка на pravoslavie.lv или pareizticiba.lv обязательна.
Использование любых фото и видео материалов pravoslavie.lv или pareizticiba.lv без письменного разрешения редакции pravoslavie.lv запрещено.
Top.LV